Tęczusie wzięły udział w zajęciach na temat żywności ekologicznej i zdrowego odżywiania w ramach Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego ,,Skąd się biorą produkty ekologiczne” – PSSE w Płocku. Program ten ma na celu kształtowanie już od najmłodszych lat umiejętności wyboru zdrowych produktów, propagowanie zdrowego stylu życia oraz zwiększanie wiedzy i świadomości przedszkolaków o nawykach higieniczno-zdrowotnych. Na początku dzieci obejrzały film edukacyjny, by dowiedzieć się skąd pochodzą produkty ekologiczne. Wiedzą już, że EKO oznacza naturalne, czyli pozbawione niezdrowych dodatków. Dzieci zapoznały się również z Piramidą Żywienia, przypomniały sobie co należy robić, aby prowadzić zdrowy tryb życia, następnie wykonały taką piramidę. Miały okazję spróbować jak smakują zdrowe przekąski: suszone banany, jabłka czy mango oraz różnego rodzaju ziarna czy też ekologiczne owoce i warzywa. Zanim przystąpiły do degustacji dokładnie umyły ręce.