Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
30.05.2022
Poniedziałek
Stół szwedzki – Pieczywo razowe i żytnie z masłem, szynką z indyka i wieprzową, ser żółty, pasta z jaj ze szczypiorkiem, sałata, ogórek zielony, rzodkiewka, kiełki mix, kakao, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem mięty świeżej, winogrona ciemne i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
Zupa z soczewicy czerwonej z ziemniakami, leniwe pierogi polane masełkiem, surówka z marchewki i jabłuszka, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Jarska kanapka z bułeczki graham z masłem, sałatą, pomidorem i szczypiorkiem, kawa na mleku, woda do picia bez ograniczeń.
31.05.2022
Wtorek
Płatki ryżowe na mleku, pieczywo pełnoziarniste z masłem i twarożkiem z białego sera na lekko ze szczypiorkiem i rzodkiewką, banan, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa ogórkowa z ziemniakami, gulasz z szynki wieprzowej z kaszą gryczaną, surówka z z kapusty młodej, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Piernik domowy /wyrób własny / na bazie mąki orkiszowej, ogórek zielony do chrupania, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
01.06.2022
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z dorsza /wyrób własny/, szczypiorek, ogórek małosolny, kawa na mleku, jabłuszko i kiwi w plastry, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7
Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z ziemniakami , mizeria z jogurtem naturalnym, kompot wieloowocowy, gorzka czekolada na wynos z okazji „Dnia Dziecka”, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Budyń waniliowy z dodatkiem prawdziwej wanilii /wyrób własny/ polany musem z truskawek, woda do picia bez ograniczeń.
02.06.2022
Czwartek
Płatki jaglane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i szynką wieprzową, sałata, pomidor, kiełki lucerny, jabłuszko i truskawki świeże, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Botwina z ziemniaczkami, pulpet z indyka w sosie koperkowym z kaszą pęczak , surówka z kapusty pekińskiej, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka graham z masłem i kremem „Nutella” na bazie daktyli i gorzkiej czekolady, mleko, rzodkiewka do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
03.06.2022
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serem żółtym, sałata, papryka surowa, kakao, jabłuszko i banan, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa zacierkowa, hamburger z ryby z kaszą jaglaną i surówka z kapustki młodej z dodatkiem zielonego ogórka, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny z dodatkiem musu z jabłek prażonych, chrupki kukurydziane, woda do picia bez ograniczeń.

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne;
  3. Jaja i produkty pochodne;
  4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
  5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
  6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
  7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
  8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
  9. Seler i produkty pochodne;
  10. Gorczyca i produkty pochodne;