Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 14.06.2021 – 18.06.2021

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
14.06.2021
Poniedziałek
Stół szwedzki – Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem szynka drobiowa i wieprzowa, jajko na twardo w plastry, ser mozzarella, pomidor, sałata, kiełki mix, napar z herbaty owocowej, kakao, jabłuszko i arbuz, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
Kapuśniaczek z młodej kapustki, kluski z truskawkami i śmietaną, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem mięty świeżej. woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z wędliny i sera żółtego, szczypiorek, rzodkiewka, kawa zbożowa dosmaczana miodem naturalnym, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
15.06.2021
Wtorek
Płatki owsiane na mleku, pieczywo razowe z masłem i twarożkiem z białego sera na lekko ze szczypiorkiem i rzodkiewką, truskawki i jabłuszko, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
Zupa ziemniaczana z pomidorami, kotlet z wątróbki drobiowej z kaszą gryczaną i surówką z kapusty młodej, napój cytrynowo-miodowy, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Deser z kaszy manny z truskawkami /wyrób własny/, ogórek zielony do chrupania, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
16.06.2021
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z makreli wędzonej, szczypiorek, kiełki rzodkiewki, kawa na mleku, banan, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,4,7
Biały barszcz z makaronem, gulasz drobiowy z ryżem brązowym ,wiosenna sałatka z sosem winegret /wyrób własny/, kompot wieloowocowy, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Drożdżowe ciasto z truskawkami i kruszonką /wyrób własny/, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
17.06.2021
Czwartek
Płatki jaglane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem indykiem pieczonym /wyrób własny/, sałata, pomidor, szczypiorek i kiełki lucerny, arbuz, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem, mięty świeżej. woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
Zupa kalafiorowa, schab pieczony w sosie własnym z kaszą jęczmienną, mizeria z jogurtem naturalnym, kompot wieloowocowy, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7,9
Budyń waniliowy z dodatkiem prawdziwej wanilii z truskawkami świeżymi /wyrób własny/, marchewka do chrupania, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
18.06.2021
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pasztetem drobiowym /wyrób własny/, kiełki rzodkiewki, ogórek zielony, kawa na mleku, arbuz i jabłuszko, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Zupa krem z soczewicy czerwonej, ryba dorsz w warzywach z młodymi ziemniakami posypanymi koperkiem, surówka z młodej kapusty z marchewką i kalarepką, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem mięty świeżej. woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem naturalnym z dodatkiem musu z jabłek prażonych, chrupki kukurydziane i prażone pestki dyni do chrupania, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;