Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
22.11.2021
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, szynka wieprzowa, drobiowa, ser żółty,dżem z jabłuszek /wyrób własny/, sałata, pomidor, kiełki mix, kakao, napar z herbaty owocowej, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7.9
Zupa ziemniaczana z pomidorami, leniwe pierogi polane odrobiną masełka dosmaczonego miodem prawdziwym, surówka z marchewki, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Budyń śmietankowy /wyrób własny/, polany musem z truskawek mrożonych, kalarepa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
23.11.2021
Wtorek
Płatki owsiane na mleku, pieczywo razowe i pełnoziarniste z masłem, twarożek z białego sera na lekko ze szczypiorkiem i rzodkiewką, jabłuszko i winogrona ciemne, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Barszcz czerwony z makaronem pełnoziarnistym, kotlet pożarski z ziemniakami i surówką z kapusty pekińskiej, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Ciasto drożdżowe na bazie maki orkiszowej /wyrób własny/ z masłem, kakao, papryka surowa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
24.11.2021
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z ryby dorsza i pastą z awokado /wyrób własny/, szczypiorek, ogórek kiszony, kawa na mleku, jabłuszko i kiwi w plastry, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Zupa ogórkowa z ziemniakami, pizzerinki na bazie mąki orkiszowej z szynką wieprzową, serem i warzywami posypana ziołami z dodatkiem sosu pomidorowego i czosnkowego /wyrób własny/, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Kisiel na bazie100% soku jabłkowego /wyrób własny, /rzodkiewka i chrupki kukurydziane do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
25.11.2021
Czwartek
Płatki jaglane na mleku , pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serkiem homogenizowanym z dodatkiem wanilii prawdziwej /wyrób własny/ z plasterkami ananasa świeżego, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa jarzynowa, „Spaghetti ” na bazie makaronu pełnoziarnistego z mięsem wieprzowym, ogórek kiszony, kompot z czarnej porzeczki, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i kremem „Nutella” na bazie gorzkiej czekolady i śliwek /wyrób własny/, mleko, marchewka do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,8
26.11.2021
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pasztetem drobiowym /wyrób własny/, ogórek zielony i kiszony, kakao, jabłuszko i pomarańcza, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Zupa krem z białych warzyw posypana prażonymi pestkami dyni i słonecznika, ryba smażona z ziemniakami i surówką z kapusty kiszonej, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem prawdziwym z kawałkami banana posypany tartą gorzką czekoladą, chrupki kukurydziane i marchewka do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
  2. Skorupiaki i produkty pochodne;
  3. Jaja i produkty pochodne;
  4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
  5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
  6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
  7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
  8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
  9. Seler i produkty pochodne;
  10. Gorczyca i produkty pochodne;