Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 20.09.2021 – 24.09.2021

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
20.09.2021
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, wędlina, szynką gotowaną z kurczaka, pasta z marchewki i daktyli /wyrób własny /, ser mozzarella w plastry, sałata lodowa, pomidor, szczypiorek, kiełki lucerny, kakao, napój cytrynowo miodowy, jabłuszko. woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Zupa grochowa, leniwe pierogi polane masełkiem dosmaczanym odrobiną miodu prawdziwego, surówka z marchewki i jabłuszka, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Kisiel na bazie naturalnego soku pomarańczowego 100% /wyrób własny/, talarki kukurydziane z jagłą i papryka surowa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
21.09.2021
Wtorek
Płatki ryżowe na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i jajkiem na twardo, sałata, szczypiorek, rzodkiewka, ogórek zielony, banan i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa krem z białych warzyw z grzankami z pieczywa razowego, sznycel drobiowy z ziemniakami, surówka z kapusty pekińskiej, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka drożdżowa na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, kakao ,woda, papryka surowa do chrupania. woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
22.09.2021
Środa
Pieczywo razowe i pełnoziarniste z masłem i pastą z makreli wędzonej, szczypiorek, ogórek kiszony i zielony, kawa na mleku, plastry ananasa świeżego i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa pomidorowa z ryżem brązowym, pulpet wieprzowy z ziemniakami i sałatą lodową z jogurtem naturalnym, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste z masłem i serem mozzarella, sałata, pomidor, szczypiorek, kiełki mix, kakao, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
23.09.2021
Czwartek
Płatki jaglane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem serem żółtym i szynką gotowaną z kurczaka, sałata, pomidor, szczypiorek, nektarynka i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa krem z marchewki, pieczone udko z kurczaka z ziemniakami z wody,posypanymi koperkiem, mizeria, kompot z jabłek, śliwek i gruszek /wyrób własny /, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Bułeczka graham z masłem i kremem „Nutella ” na bazie śliwek i gorzkiej czekolady /wyrób własny /, mleko, rzodkiewka do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
24.09.2021
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pasztetem z kurczaka /wyrób własny /, ogórek kiszony i zielony, kakao, woda,jabłuszko i gruszka, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3, 7,9
Bulion z kaszą manny, ryba dorsz duszona w sosie szpinakowym z ziemniakami z wody, surówka z kapusty kiszonej, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny z dodatkiem miodu prawdziwego, malin i borówek amerykańskich /wyrób własny/, kalarepa do chrupania. woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;