W okresie zimowym bardzo trudno ptaszkom znaleźć pożywienie, dlatego dzieci z grupy ,,Tęczusie” postanowiły zadbać o to, aby ptaki miały co jeść. Zanim dzieci przystąpiły do działania, dowiedziały się jak prawidłowo dokarmiać ptaki zimą, by nieświadomie nie wyrządzić im krzywdy. Dzieci wykonały zawieszki zawierające tłuszcz oraz różnego rodzaju ziarna. W ogródku przedszkolnym oraz pobliskim parku pojawiły się karmiki dla ptaków, do których przedszkolaki z pomocą cioć wsypały ziarna. Przygotowanie ptasich smakołyków to również bardzo dobre ćwiczenie motoryki małej dla dzieci. Dokarmiając ptaki dzieci uświadamiają sobie, że bez ich pomocy wiele poznanych przez nich gatunków ptaków mogłoby nie przeżyć trudnych zimowych warunków. Jest to doskonała okazja do kształtowania u dzieci poczucia odpowiedzialności i wrażliwości na los zwierząt.