W ramach realizacji programu „Przedszkole Promujące Zdrowie” dnia 24 września 2021r. w naszym przedszkolu obchodziliśmy” Dzień owoców i warzyw„. Przedszkolaki wiedzą, że spożywanie owoców i warzyw jest konieczne dla zdrowia. Są one bowiem bogatym źródłem witamin. W naszej grupie szczególną uwagę zwróciliśmy na marchewkę i jej wartości odżywcze. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w pomarańczowe stroje, bo to przecież kolor marchewki. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach edukacyjnych, ruchowych i plastycznych. Kosze z owocami i warzywami stworzyły okazję do wypowiedzi na temat ich wartości odżywczych i potraw z nich przygotowywanych. Przedszkolaki nazywały owoce i warzywa, rozpoznawały je za pomocą zmysłów, np. smaku, dotyku, rozwiązywały zagadki słowne i ruchowe. Uczestniczyły w zabawach ruchowych i muzycznych, np. „Gotujemy zupę warzywną”, „Taniec owocowo-warzywny”, „Marchewka parzy”. Najbardziej podobały się dzieciom zajęcia, podczas których wspólnie przygotowaliśmy sok marchewkowo- jabłkowy, z wykorzystaniem sokowirówki. Dzieci ubrane w fartuszki, dokładnie umyły ręce. Wiedzą, że przed przygotowaniem każdego posiłku należy zadbać o higienę rąk. Sok był bardzo smaczny i zdrowy! Wiele pozytywnych emocji przyniosły dzieciom zajęcia plastyczne „Marchewkowe giganty”. Przedszkolaki z apetytem smakowały też różne owoce. Dzieci chętne kolorowały obrazki, przedstawiające owoce i warzywa. Ten dzień był bardzo aktywny i radosny!