Dnia 29 października 2021r. wesoło bawiliśmy się podczas zorganizowanego w przedszkolu Święta Dyni. Jogusie przyszły do przedszkola ubrane w stroje z akcentami koloru pomarańczowego. Przyniosły również dynie, które posłużyły do dekoracji naszego „kącika dyniowego”. Ponadto uczestniczyły w wielu zabawach, w których główną rolę grały właśnie dynie. Przedszkolaki wesoło bawiły się podczas zabaw, np. „Dynia parzy”, „Slalom dyniowy”, „Ile tu dyń!”, „Dynie małe, dynie duże” (z chustą animacyjną). Wykonały też pracę plastyczną „Balonowe dynie” i kolorowały dyniowe obrazki. Jogusie znają wartości odżywcze dyni i wiedzą, że dynia ma niezliczone zastosowania. Wyrabia się z niej dżemy, powidła a także przeciery i soki dla niemowląt. Można wykorzystać ją do zrobienia placków oraz zup, stosować w sałatkach, babeczkach i zapiekankach. Dzieci mogły smakować potrawy z dyni, np. dżem dyniowy, zupa dyniowa z pestkami dyni. Wykonaliśmy też pamiątkowe zdjęcia, wykorzystując „Dyniową fotobudkę”. To był wesoły dzień, pełen wrażeń i emocji! Brawo Jogusie!