Witajcie Tęczusie!

Dzisiaj przed nami kolejny aktywny dzień. Zapraszam do wykonania poniższych propozycji.

1. Zabawa na powianie.

Na początek zapraszam Was do wykonania na powitanie kilku czynności z piosenki.

•  Zabawa paluszkowa ,,Ten paluszek to babunia”.
    Ten paluszek to babunia, przy niej jest dziadunio.
    Ten największy to tatunio, przy nim jest mamunia.
    A to jest dziecina mała, trala la, la ,la ,la ,la,
    a ta rączka moja cała, trala la, la, la, la.
    Najpierw rodzic recytuje tekst wyliczanki, pokazując na swojej dłoni, potem dzieci go naśladują. Zgodnie z tekstem należy chwytać kolejno za: kciuk, palec wskazujący, środkowy, serdeczny i mały palec, a na koniec kręcić dłonią w nadgarstku
  • Ilustrowanie tekstu wyliczanki rysunkiem.
    Odrysujcie swoją dłoń na kartce papieru. Do konturów
    dłoni dorysowujcie odpowiednie główki członków rodziny: babci, dziadka, taty, mamy, dziecka.
  • Zabawa ruchowo-naśladowcza ,,Pomagamy babci i dziadkowi’’
    Dzieci naśladują różne czynności oznaczające pomoc babci i dziadkowi, np. zamiatanie podłogi, ścieranie kurzu z mebli, podlewanie kwiatów, noszenie siatek z zakupami.
  • ,,Kwiatek dla babci z figur geometrycznych’’ – zabawa matematyczna.

A teraz wykonajcie kwiatka z figur geometrycznych, które możecie wyciąć z kolorowego papieru. Nazwijcie wszystkie potrzebne Wam figury, sami możecie zdecydować jak będzie wyglądał wasz kwiatek.

• ,,Gimnastyka dla smyka’’ – zajęcia gimnastyczne.
  • Karty pracy – dla chętnych dzieci do wykonania karty pracy (dostępne na mobiDziennik)

Karta pracy 1 – ilość.

Karta pracy 2 – rytmy.

• A po obiedzie, zapraszam Was do wysłuchania bajki ,,Lenka i zaczarowany domek’’ cz. 2. Mam nadzieję, że polubiliście Lenkę i jesteście ciekawi jej przygody.

Do jutraJ