„Przedszkole drugim domem dziecka”

Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płocku położone jest w dzielnicy Podolszyce – Północ przy ulicy Łączniczek 14. Mieści się ono w wolnostojącym, piętrowym budynku, który 2 lata temu przeszedł gruntowny remont.

Zapraszamy zatem dzieci do odnowionego i nowocześnie urządzonego przedszkola.

– Dysponujemy siedmioma przestronnymi, estetycznie urządzonymi salami dydaktycznymi dla dzieci, odpowiednio wyposażonymi łazienkami oraz szatnią.

– Mamy salę do zajęć rekreacyjno-ruchowych, sale do zajęć specjalistycznych: logopedycznych oraz korekcyjno – kompensacyjnych.

– Posiadamy dobrze wyposażoną salę do prowadzenia zajęć metodą Integracji Sensorycznej (SI).

– Naszą wizytówką jest też duży, zadbany, pełen zieleni ogród z placem zabaw, gdzie dzieci przebywając na świeżym powietrzu korzystają z różnorodnych, atestowanych urządzeń terenowych. Teren przedszkola jest ogrodzony i ze względu na dbałość o zapewnienie bezpieczeństwa dzieci, stale monitorowany.

– Przedszkole czynne jest w godzinach od 6.00 do 17.00, w tym czas bezpłatnego nauczania, wychowania i opieki w godzinach: 7.00 – 12.00.

– Realizacja podstawy programowej odbywa się w oparciu o program edukacji przedszkolnej „Nasze przedszkole” W.Żaby-Żabińskiej, M. Kwaśniewskiej oraz  liczne programy wychowania
przedszkolnego, których autorkami są kreatywne nauczycielki naszego przedszkola.
Wykorzystywanie wielu programów ma na celu urozmaicenie zajęć dydaktycznych dla dzieci, inspirowanie do poznawania otaczającej rzeczywistości, budzenie wiary we własne możliwości, rozwijanie kreatywności w myśleniu i działaniu, a wreszcie dobre przygotowanie dzieci do podjęcia obowiązków szkolnych.

Wyróżnia nas:

– Przywiązywanie dużej wagi do kwestii żywienia dzieci. Propagujemy zdrowy styl odżywiania, oferujemy urozmaicony jadłospis i zdrowe, smaczne potrawy, przygotowywane we własnej kuchni, wyposażonej w nowoczesne urządzenia do gotowania.  Organizujemy warsztaty kulinarne dla dzieci, podczas których nasi podopieczni przygotowują samodzielnie proste potrawy ze zdrowych produktów. Realizujemy również ogólnopolski projekt „Szkoła / Przedszkole promujące zdrowie”.

– Dbałość o zaznajamianie dzieci z rodzimą kulturą i tradycją – od 19 lat jesteśmy organizatorem Przeglądu Piosenki i Przyśpiewki Ludowej „Hej, przeleciał ptaszek”, kierowanego do dzieci uczęszczających do płockich przedszkoli.

– Organizacja Przeglądu Twórczości Dziecięcej „Pluszowy miś, moim przyjacielem jest” (o zasięgu ogólnopolskim) oraz Turnieju Przyrodniczo – Ekologicznego „Największa świata uroda, to przyroda” (o zasięgu lokalnym).

Ponadto:

– Aktywnie uczestniczymy w akcjach i programach o zasięgu lokalnym oraz ogólnopolskim, np. Akademia Zdrowego Przedszkolaka, Akademia Aquafresh, „Mamo, tato wolę wodę”, „Akademia Lwa Honorka” itp.

– Wykorzystujemy twórcze i aktywizujące metody i formy pracy z dziećmi.

– Rozwijamy uzdolnienia i talenty dzieci. Nasi wychowankowie biorą udział w konkursach i przeglądach międzyprzedszkolnych, miejskich, regionalnych, ogólnopolskich i międzynarodowych o różnorodnej tematyce, zdobywając liczne nagrody i wyróżnienia.

– Prowadzimy działania rozwijające u dzieci zainteresowanie książką i czytelnictwem oraz podnoszące poziom umiejętności czytania przez dzieci 6-letnie.

– Rozpoznajemy potrzeby dzieci i na bieżąco pomagamy dzieciom z trudnościami zapewniając im zajęcia terapii pedagogicznej oraz logopedycznej.

– Współpracujemy z Poradnią Psychologiczno – Pedagogiczną Nr 2 w Płocku, dając możliwość rodzicom i dzieciom korzystania z pomocy specjalistów takich jak: psycholog, pedagog i logopeda.

– Angażujemy dzieci do udziału w życiu społecznym poprzez udział w akcjach charytatywnych oraz proekologicznych.

– Przyzwyczajamy dzieci do systematycznego korzystania z dóbr kultury: organizujemy teatrzyki na terenie przedszkola oraz wyjścia do kina i teatru, na koncerty.

– Współpracujemy z wieloma instytucjami, np. Książnica Płocka, Straż Miejska, Komenda Policji, ZOO, Płocka Orkiestra Symfoniczna, Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej, POKiS.

– Mamy własny kalendarz imprez i uroczystości przedszkolnych: Dzień Chłopaka, Andrzejki, Mikołajki z Prezydentem, Spotkanie przy choince, Spotkanie z Mikołajem, Dzień Babci i Dziadka, Bal karnawałowy, Walentynki, Dzień Kobiet, Dzień Ziemi, Piknik Rodzinny. Do udziału w uroczystościach zapraszamy również rodziców.

– Jesteśmy dumni, że w II edycji konkursu Ministra Edukacji Narodowej „Mam 6 lat” zajęliśmy II miejsce i otrzymaliśmy Certyfikat „Przedszkola dobrze przygotowującego do szkoły”.

– Pozyskujemy fundusze na realizację niektórych programów i przedsięwzięć z grantów i fundacji;

– Współpracujemy z rodzicami, angażujemy ich w życie przedszkola, wychodzimy naprzeciw ich oczekiwaniom, słuchamy sugestii.

– Personel naszego przedszkola to zespół prawdziwych przyjaciół dzieci.

– W naszym przedszkolu dzieci nie mają czasu na nudę.

Zajęcia dodatkowe :

Zajęcia bezpłatne organizowane na terenie placówki:

– język angielski obowiązkowy,

– taniec towarzyski,

– religia,

– zajęcia logopedyczne,

– zajęcia korekcyjno-kompensacyjne,

– zajęcia biblioteczne,

– koncerty Płockiej Orkiestry Symfonicznej.