Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 17.05.2021 – 21.05.2021

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
17.05.2021
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, szynka wieprzowa, szynka drobiowa, ser mozzarella z pomidorkami polany sosem z oliwą z ziołami /wyrób własny/, miód naturalny, sałata, kiełki lucerny, szczypiorek, kakao, napój cytrynowo-miodowy, jabłuszko i arbuz, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
Zupa koperkowa z ziemniakami, kluski francuskie na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/ z białym serem i skwarkami z polędwicy wieprzowej i boczku, ogórek kiszony, napar z herbaty owocowej, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Deser z kaszy manny z musem z mrożonych truskawek i jabłek, prażone pestki migdałów, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9,10
18.05.2021
Wtorek
Płatki owsiane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i twarożkiem z białego sera z rzodkiewką i szczypiorkiem, banan, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z ziemniakami i sałatą z jogurtem naturalnym, kompot wieloowocowy, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka graham z masłem i polędwicą sopocką, sałata, pomidor, szczypiorek, kawa na mleku, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
19.05.2021
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i paprykarzem z dorsza /wyrób własny/, szczypiorek, kiełki rzodkiewki, kawa na mleku, winogrona i jabłuszko, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,4,7,9
Biały barszcz z makaronem pełnoziarnistym, schab pieczony w sosie własnym z ziemniakami posypanymi koperkiem, sałatka z buraczków ćwikłowych, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka drożdżowa na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, sok 100% pomarańczowy i woda do picia na żądanie, papryka surowa do chrupania.
Alergeny:1,3,7
20.05.2021
Czwartek
Zacierki na mleku na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, pieczywo pełnoziarniste z masłem i serem żółtym, sałata, pomidor, szczypiorek, kiełki mix, arbuz i jabłuszko. woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,7
Krupnik z ziemniakami, gulasz z indyka z makaronem pełnoziarnistym, sałatka wiosenna, pomidor, szczypiorek, rzodkiewka, sałata, polana sosem z oliwy i ziół z dodatkiem cytryny i musztardy /wyrób własny/, kompot wieloowocowy, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7,9
Budyń waniliowy z dodatkiem laski wanilii /wyrób własny/, posypany wiórkami tartej gorzkiej czekolady, marchewka do chrupania, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,7
21.05.2021
Piątek
Bułeczka graham i pieczywo razowe z masłem i plastrami szynki wieprzowej gotowanej na szaro /wyrób własny/, sałata, pomidor, kiełki lucerny, kakao, banan i jabłuszko, woda do picia na żądanie,
Alergeny:1,7,9
Wiosenna botwina z jajkiem, ryba dorsz, smażona z młodymi ziemniakami i mizerią posypaną koperkiem, napój cytrynowo-miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia na żądanie.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem prawdziwym, borówki amerykańskie i prażone pestki dyni i słonecznika do chrupania, woda do picia na żądanie .
Alergeny:1,7,12

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;