Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 26.07.2021 – 30.07.2021

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
26.07.2021
Poniedziałek
Pieczywo pełnoziarniste z masłem i szynką wieprzową, sałata, pomidor, kiełki lucerny, kakao, jabłuszko i arbuz, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Kapuśniaczek z kapusty białej, naleśniki z białym serem, polane bitą śmietaną i posypane malinami i borówkami, ogórek zielony do chrupania, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Jarska kanapka z pieczywa pełnoziarnistego z masłem, pomidorem, szczypiorkiem i rzodkiewką, kawa na mleku, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
27.07.2021
Wtorek
Płatki jęczmienne na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serem żółtym sałata, pomidor kiełki lucerny, brzoskwinia, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Barszczyk czerwony z makaronem pełnoziarnistym, kotlet z wątróbki drobiowej z ziemniakami, posypanymi koperkiem, ogórek małosolny, napój cytrynowo – miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka drożdżowa na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, kakao, kalarepa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
28.07.2021
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z ryby „Miruna” /wyrób własny/, szczypiorek, kiełki rzodkiewki, kawa na mleku, arbuz, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa krem brokułowa z grzankami z pieczywa pełnoziarnistego, pieczone udko z kurczaka w warzywach z ziemniakami z wody posypanymi koperkiem, mizeria z jogurtem naturalnym, napój cytrynowo – miodowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serkiem homogenizowanym z dodatkiem prawdziwej wanilii /wyrób własny/, kawa na mleku, borówki amerykańskie, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
29.07.2021
Czwartek
Płatki ryżowe na mleku, pieczywo razowe i pełnoziarniste z masłem jajkiem na twardo, sałatą, szczypiorkiem i rzodkiewką, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń..
Alergeny:1,3,7
Rosół z makaronem, potrawka z kurczaka z ziemniakami, fasolka szparagowa kompot z wiśni, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Biszkopt z owocami sezonowymi /wyrób własny/, napój cytrynowo – miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:3,7
30.07.2021
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste z masłem i szynką z indyka, sałata, pomidor, kakao, nektarynka, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Zupa ryżanka, ryba dorsz z pieca z ziemniakami z wody, surówka z kapusty kiszonej, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,4,7,9
Jogurt naturalny posypany świeżymi malinami, dosmaczany miodem naturalnym, prażone pestki dyni, słonecznika i płatków migdałowych, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:7,8

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;