Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 26.09.2022 – 30.09.2022

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
26.09.2022
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i polędwicą sopocką, sałata, pomidor, pasta warzywna z pieczonej papryki i suszonych pomidorów /wyrób własny/, kiełki lucerny i szczypiorek, kakao, napar z herbaty owocowej, jabłuszko, woda.
Alergeny:1,3,7,9
Jesienny krupniczek na bazie kaszy jaglanej, kluski francuskie z białym serem i skwarkami z boczku u polędwicy wieprzowej, ogórek kiszony, kompot wieloowocowy, woda.
Alergeny:1,3.7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i kremem „Nutella” na bazie daktyli suszonych i gorzkiej czekolady /wyrób własny/, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego , marchewka do chrupania, woda.
Alergeny:1,7,12
27.09.2022
Wtorek
Płatki jęczmienne na mleku, bułeczka graham z masłem i pastą z wędliny /wyrób własny/, ogórek kiszony /i papryka surowa, napar z herbaty owocowej, woda.
Alergeny:1,3,7,9
Zupa zacierkowa , gulasz z piersi kurczaka z ryżem brązowym, surówka z marchewki i jabłuszka, kompot wieloowocowy, woda.
Alergeny:1,7,9
Deser z kaszy manny plany musem z kiwi /wyrób własny/, rzodkiewka do chrupania, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru św. /wyrób własny/, woda.
Alergeny:1,3,7
28.09.2022
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i paprykarzem z ryby dorsza /wyrób własny/, szczypiorek, kawa na mleku, banan i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa ogórkowa z ziemniakami, kotlet mielony z w sosie własnym z kaszą gryczaną , sałatka z buraczków ćwikłowych . napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru św. /wyrób własny/, woda.
Alergeny:1,3,7,9
Szarlotka na bazie mąki orkiszowej / wyrób własny /napar z herbaty owocowej, ogórek zielony do chrupania, woda.
Alergeny:1,7
29.09.2022
Czwartek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i twarożkiem z białego sera na lekko ze szczypiorkiem i rzodkiewką, kakao, plastry ananasa i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,7
Zupa krem brokułowa z grzankami z pieczywa razowego, duszona pałka z kurczaka w warzywach z ziemniakami surówka z kapusty czerwonej, 100% sok pomarańczowy rozcieńczony odrobiną wody przegotowanej woda.
Alergeny:1,7,9
Jarskie pizzerki na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/ z dodatkiem pomidorów, mozzarelli, kolorowej papryki i kukurydzy, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru św. /wyrób własny/, woda.
Alergeny:1,3,7
30.09.2022
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i jajecznicą ze szczypiorkiem, kakao, jabłuszko i winogrona ciemne, woda.
Alergeny:1,3,7
Kapuśniak z kapusty kiszonej, pulpet z ryby dorsza w sosie pomidorowym z ziemniaki z wody, bukiet warzyw polany odrobiną masełka, napar z herbaty owocowej, woda.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem prawdziwym polane musem z truskawek mrożonych, cienkie wafle kukurydziane do chrupania, woda.
Alergeny:1,7

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;