Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płocku

Dieta – podstawowa

Okres:16.01.2023 – 20.01.2023

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
16.01.2023
Poniedziałek
Stół szwedzki – Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem szynką z indyka, sałatą pomidorem, kiełkami z lucerny oraz pastą z jaj ze szczypiorkiem, kakao, jabłuszko, woda.
Alergeny:1,3,7
Zupa z czerwonej ciecierzycy, naleśniki z białym serem, polane bitą śmietaną i musem z jagód mrożonych, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru św,, woda.
Alergeny:1,3.7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i musem z prażonych jabłek, mleko, papryka surowa do chrupania, woda.
Alergeny:1,7
17.01.2023
Wtorek
Płatki jaglane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serem żółtym, sałata, pomidor, kiełki, pomarańcze i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,7
Zupa ryżanka, pieczone podudzie z kurczaka z ziemniakami i mizerią z ogórka zielonego kompot wieloowocowy, woda. Alergeny:1,7,9Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i „Nutella” na bazie daktyli suszonych i gorzkiej czekolady /wyrób własny/, mleko, marchewka do chrupania, woda.
Alergeny:1,7
18.01.2023
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pasta z makreli wędzonej, ogórek kiszony, kawa na mleku, banan i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa zacierkowa, kotlet mielony z kaszą gryczaną, sałatka z buraczków ćwikłowych, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru św., woda.
Alergeny:1,3,7,9
Słodka bułeczka drożdżowa na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, kakao, herbata owocowa, ogórek zielony do chrupania, woda.
Alergeny:1,3,7
19.01.2023
Czwartek
Płatki ryżowe na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i jajkiem na twardo, sałata, ogórek zielony, rzodkiewka, szczypiorek, pomarańcza i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,3,7
Zupa krem – brokułowa z grzankami z pieczywa razowego, duszony filet z kurczaka z kaszą jaglaną, marchewka z groszkiem, kompot wieloowocowy, woda.
Alergeny:1,7,9
Budyń czekoladowy, polany musem z wiśni mrożonych dosmaczonych miodem naturalnym, kalarepa do chrupania, woda.
Alergeny:1,7
20.01.2023
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pieczonym filetem z indyka /wyrób własny/ sałata, pomidor, kiełki mix, kakao, winogrona ciemne i jabłuszko, woda.
Alergeny:1,7,9
Kapuśniaczek z kapusty białej z ziemniakami, ryba „Miruna” zapiekana z pieca w sosie koperkowym z kaszą pęczak, surówka z warzyw mieszanych, kompot z jabłek, woda.
Alergeny:1,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem prawdziwym, polany musem z truskawek, mrożonych, prażone płatki migdałów, pestki dyni i słonecznika do chrupania, woda.
Alergeny:1,7

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;