Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 16.05.2022 – 20.05.2022

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
16.05.2022
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, polędwicą sopocką, serem żółtym, pastą z awokado, sałata, pomidor, kiełki mix, szczypiorek, kakao, napar z herbaty owocowej, jabłko i kiwi w plastry, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
Zupa koperkowa z ziemniakami, naleśniki z białym serem polane musem z truskawek mrożonych, ogórek zielony do chrupania, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem mięty świeżej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Kisiel na bazie 100% soku jabłkowego /wyrób własny/, chrupki kukurydziane i ogórek zielony do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
17.05.2022
Wtorek
Kasza manna na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serem mozzarella, sałata, pomidor, szczypiorek, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa brokułowa z ziemniakami, kotlet pożarski z kaszą kuskus i bukietem warzyw polanych odrobiną masełka, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Ciasto mateczki w na bazie mąki orkiszowej /wyrób własny/, napar z herbaty owocowej, papryka surowa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
18.05.2022
Środa
Bułeczka graham i pieczywo razowe z masłem i terriną z ryby dorsza /wyrób własny/, kawa na mleku, banan i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa jarzynowa, spaghetti z mięsem wieprzowym, ogórek kiszony, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i „Nutellą” własnej roboty na bazie daktyli suszonych i gorzkiej czekolady, mleko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
19.05.2022
Czwartek
Płatki owsiane na mleku, pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i piersią z kurczaka /wyrób własny/, sałata, pomidor, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Botwina z młodych buraczków z ziemniakami, pieczone rzymska z kaszą pęczak, mizeria z ogórka zielonego, napój cytrynowo miodowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Budyń czekoladowy na bazie gorzkiej czekolady z musem z jabłek prażonych, wafle ryżowe, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
20.05.2022
Piątek
Bułeczka graham z masłem i serem żółtym, sałata, pomidor, kakao, jabłuszko i winogrona, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Zupa szczawiowa z młodego szczawiu z jajkiem na twardo, ryba dorsz z pieca z ziemniakami z wody surówka z rzodkiewki sałaty i szczypiorku, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Jogurt naturalny z dodatkiem musu z malin mrożonych, dosmaczany miodem naturalnym, chrupki kukurydziane, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;