Jadłospis – Miejskie Przedszkole Nr 6 w Płock

Dieta – podstawowa

Okres: 18.10.2021 – 22.10.2021

DataŚniadanieObiadPodwieczorek
18.10.2021
Poniedziałek
Stół szwedzki – pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, pasta z jaj z serkiem mascarpone, szynka drobiowa i wieprzowa, sałata, pomidor, papryka żółta, kiełki lucerny, ogórek kiszony, kakao, napój cytrynowo miodowy, jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Zupa z czerwonej soczewicy, naleśniki z białym serem polane bitą śmietaną /wyrób własny/ dekorowane plastrami kiwi i pestkami granatu, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i powidłami ze śliwek węgierek /wyrób własny/ mleko, kalarepa surowa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
19.10.2021
Wtorek
Płatki jaglane na mleku pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i serem białym w plastry, polane miodem naturalnym, surowa papryka do chrupani, pomarańcza i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
Biały barszcz z makaronem pełnoziarnistym, gołąbki w sosie pomidorowym z ziemniakami, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i szynką drobiową, sałata, pomidor, szczypiorek, kawa na mleku, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
20.10.2021
Środa
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i pastą z makreli wędzonej, szczypiorek, kiełki rzodkiewki, ogórek kiszony, kawa na mleku, banan i jabłuszko, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7
Zupa szpinakowa z ziemniakami, pieczony udziec z kurczaka z kaszą kuskus i surówką z kapusty białe, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Bułeczka grahamka z masłem i serkiem homogenizowanym z dodatkiem wanilii prawdziwej /wyrób własny/, kakao, marchewka do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7
21.10.2021
Czwartek
Dzień kuchni śląskiej – Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem i jajecznicą z dodatkiem kiełbasy śląskiej, szczypiorek, kakao, napar z herbaty owocowej, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
Dzień kuchni śląskiej – Zupa „Fitka” z kromką chleba, Karminadle – kotlety śląskie z kapustką modrą i kluskami śląskimi, kompot wieloowocowy, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7,9
Kołacz śląski z jabłkami, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,7
22.10.2021
Piątek
Pieczywo pełnoziarniste i razowe z masłem, polędwicą sopocką, sałatą pomidor, kiełki lucerny, kakao, jabłuszko i pomarańcza, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7,9
Barszcz czerwony z makaronem, pulpet z ryby w sosie koperkowym z ziemniakami i surówką z kapusty kiszonej, napój cytrynowo miodowy z dodatkiem imbiru świeżego, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,3,4,7,9
Jogurt naturalny dosmaczany miodem prawdziwym, polany musem jagodowym /wyrób własny/, chrupki kukurydziane i kalarepa do chrupania, woda do picia bez ograniczeń.
Alergeny:1,7

ZASTRZEGA SIĘ ZMIANY W JADŁOSPISIE

Dzieci przez cały dzień mogą korzystać z wody do picia !

Alergeny:

 1. Zboża zawierające gluten – pszenica, żyto, jęczmień, owies, orkisz lub ich odmiany hybrydowe, a także produkty pochodne z wyjątkami.
 2. Skorupiaki i produkty pochodne;
 3. Jaja i produkty pochodne;
 4. Ryby i produkty pochodne z wyjątkami;
 5. Orzeszki ziemne (arachidowe) i produkty pochodne;
 6. Soja i produkty pochodne z wyjątkami;
 7. Mleko i produkty pochodne z wyjątkami;
 8. Orzechy – migdały, laskowe, włoskie, nerkowca, pekan, brazylijskie, pistacje, makadamia i produkty pochodne z wyjątkami.
 9. Seler i produkty pochodne;
 10. Gorczyca i produkty pochodne;
 11. Nasiona sezamu i produkty pochodne;
 12. SO2 i siarczyny w stężeniach powyżej 10 mg/kg lub 10 mg/l
 13. Łubin i produkty pochodne;

DZIEŃ KUCHNI ŚLĄSKIEJ