7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia i Dzień Pracownika Służby Zdrowia. W tym roku obchody tego dnia organizowano pod hasłem „Moje zdrowie, moje prawo”. Z tej okazji Misiaki gościły w przedszkolu panią pielęgniarkę. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o trudnym zawodzie pielęgniarki, jak pokonać lęk przed zabiegami medycznymi oraz wzbogaciły wiadomości na temat sposobów dbania o zdrowie. Pani pielęgniarka przypomniała dzieciom, jak zdrowo odżywiać się, jak zachować zasady higieny i zdrowego stylu życia. Największe zainteresowanie wzbudziły akcesoria, których pani pielęgniarka używa w pracy, np. stetoskop, pulsoksymetr, termometr, strzykawki, bandaże i inne. Pani pielęgniarka zademonstrowała dzieciom niektóre zabiegi, np. mierzenie saturacji krwi, słuchanie pracy serca, mierzenie temperatury. Na zakończenie wizyty dzieci złożyły pani pielęgniarce życzenia. W podziękowaniu za jej trudną i odpowiedzialną pracę wręczyły laurkę i kwiaty. Dziękujemy!