Dnia 6 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Sportu. Wybrana data nie jest przypadkowa, to właśnie 06.04.1896r. odbyła się ceremonia otwarcia pierwszych nowożytnych Igrzysk Olimpijskich. Obchody tego dnia miały na celu promowanie aktywności fizycznej oraz wspieranie zdrowego stylu życia. Dzień ten był również okazją do zaangażowania się w działania na rzecz zachęcania ludzi do uprawiania sportu.

Sport to zdrowie! Nie tylko wpływa pozytywnie na kondycję fizyczną ale i kształtuje charakter. Nawet osoby, które jedynie obserwują zmagania sportowców mają frajdę. Światowy Dzień Sportu to dobra okazja, by podkreślić znaczenie sportu w dzisiejszym świecie.

W naszym przedszkolu Światowy Dzień Sportu obchodziliśmy 5 kwietnia. Misiaki wzięły udział w różnorodnych ćwiczeniach i zabawach ruchowych w sali gimnastycznej i na terenie ogrodu przedzkolnego.

Również rodzice z dziećmi poza przedszkolem aktywnie obchodzili Światowy Dzień Sportu. Przysłali nam zdjęcia! Dziękujemy!