Grupa Misiaki wzięła udział w IV edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”?, zorganizowanego przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. Dzieci poznały żywność ekologiczną i potrafią wyjaśnić znaczenie symbolu EKO. Mogły smakować wybrane produkty ekologiczne, przygotowane przez przedszkole. Utrwalały wygląd piramidy zdrowego odżywiania. Ponadto dzieci obejrzały film „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” (wykorzystanie materiałów przekazanych przez PSSEw Płocku).