Misiaki aktywnie wzięły udział w realizacji III edycji Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Skąd się biorą produkty ekologiczne”? zorganizowanego przez Powiatowy Inspektorat Sanitarny w Płocku. Program został opracowany wspólnie z Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Celem programu jest zwiększenie świadomości i wiedzy na temat rolnictwa ekologicznego oraz budowanie właściwych nawyków żywieniowych już od najmłodszych lat. W ramach programu zorganizowano zajęcia, podczas których dzieci dowiedziały się, co to jest żywność ekologiczna oraz z jakich upraw i hodowli pochodzi. Mogły poznać wybrane produkty ekologiczne i je smakować. Dzieci chętnie degustowały produkty, które zostały przygotowane przez przedszkole. Przedszkolaki potrafią wyjaśnić znaczenie symbolu EKO oraz uczyły się rozpoznawać produkty ekologiczne. Utrwalały również wygląd Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej, składały ją z elementów. Ponadto obejrzały film „Skąd się biorą produkty ekologiczne?” (wykorzystanie materiałów przekazanych przez PSSEw Płocku).