Jogusie wiedzą, co to jest Piramida Żywienia i Aktywności Fizycznej. Podczas zajęć edukacyjnych utrwalały nazwy produktów spożywczych i zaznajomiły się z piętrami piramidy oraz z konkretnymi produktami spożywczymi. Analizowały kolejne piętra, wiedzą już, które piętra są najważniejsze, które najmniej ważne i dlaczego. Uczyły się klasyfikować je według kategorii: aktywność ruchowa, produkty zbożowe, warzywa, ziemniaki, owoce, nabiał, mięso, wędliny, ryby, jajka, nasiona strączkowe, orzechy, tłuszcze. Uświadomiły sobie produkty zdrowe i niezdrowe, potrafią je odróżnić .Szczególną uwagę zwróciły na pierwsze piętro piramidy czyli na aktywność ruchową. Poznały negatywne skutki nadmiernego spożywania słodyczy, np. próchnica, ospałość, brak koncentracji. Przedszkolaki utrwalały zachowania prozdrowotne również na zajęciach plastycznych, tworzyły w zespołach plakaty ze zdrowymi produktami oraz w czasie zabaw ruchowych z wykorzystaniem chusty animacyjnej. W kącikach zainteresowań organizowały zabawy tematyczne, układały kolejne piętra piramidy z obrazków na dywanie, próbowały budować piramidę z klocków drewnianych i plastikowych. Brawo Jogusie!