Witajcie Tęczusie!

Zapraszam Was do wykonania kliku zadań przygotowanych na dzień dzisiejszy. Czy wiecie jaki mamy dzisiaj dzień? Na pewno wiecie, że dzisiaj przypada Dzień Babci, a jutro Dzień Dziadka. Nie zapomnijcie złożyć życzeń swoim ukochanym babciom i dziadkom, z pomocą rodziców możecie wykonać do nich telefon. A my dalej realizujemy naszą tematykę, przed nami aktywność plastyczna i muzyczna.

1. ,,Moja babcia i dziadek’’ – zabawa dydaktyczna.

Na wstępie poszukajcie z rodzicami zdjęć Waszych babć oraz dziadków, powiedzcie jak mają na imię, określcie stosunki łączące dziadków z Waszymi rodzicami, a może potraficie powiedzieć jakie zawody wykonują.

• ,,Moja babcia i mój dziadek’’ – zabawa słowna.

A teraz spróbujcie dokończyć kilka zdań według własnego pomysłu:

• Moja babcia…..
  • Mój dziadek…….
  • Najbardziej lubię u babci………
  • Mój dziadek zawsze………..
  • Moja babcia i mój dziadek to…….

Jestem pewna, że świetnie sobie poradziliście, to teraz czas trochę się poruszać.

• ,,Idzie babcia’’ – zabawa ruchowa na podstawie tekstu I. Salach.

A teraz rodzice przeczytają Wam wierszyk a Wy naśladujcie to co usłyszycie.

Idzie babcia tup, tup, tup                             (dzieci maszerują w miejscu)

Stuka laską stuk, stuk, stuk!                        (klaszczą w ręce)

A za babcią hop, hop, hop                           (podskakują w miejscu obunóż)

Skacze wnusio w trop.

Idzie babcia tup, tup, tup                            (dzieci maszerują w miejscu)

Do drzwi puka puk, puk, puk!                    (stukają zgiętym palcem wskazującym o podłogę)

– Otwierajcie szybko drzwi,

Z zakupami ciężko mi.                                 (naśladują dźwiganie ciężkich zakupów)

• ,,Moja babcia i mój dziadek’’ – portret. (załącznik)

Przygotujcie miejsce swojej pracy oraz kredki ołówkowe. Narysujcie w ramce portret babci oraz dziadka, oprócz kredek możecie również użyć innych materiałów do wykończenia swojej pracy, które macie dostępne w domu, np. włóczki do zrobienia włosów. Pamiętajcie również o ozdobieniu ramki. Jestem bardzo ciekawa efektów Waszych pięknych prac, chętne osoby mogą przesłać zdjęcie swojej pracy na adres: paulina.maliszewska@mp06.zjopplock.pl

• ,,Wesoła piosenka dla babci i dziadka’’ – śpiewanie piosenki.

A teraz moi Drodzy zaśpiewajcie piosenkę, której się w ostatnim czasie uczyliśmy:

Mam nadzieje, że w odpowiednim czasie zaśpiewacie tę piosenkę również Waszym dziadkom.

• ,,Prosto z chmurek’’ – improwizacja muzyczna.

A teraz wykonajcie ilustrację ruchową do piosenki, jako śnieżynki możecie użyć np. płatków kosmetycznych:

• Dla chętnych dzieci zamieszczam do wykonania karty pracy. ( dostępne na MobiDzienniku)
  • A po smacznym obiadku zapraszam Was do odpoczynku i do wysłuchania bajki pt:

,, Dobre uczynki’’.

Po wysłuchaniu bajki porozmawiajcie z rodzicami, w jaki sposób Wy możecie bezinteresownie pomóc np. swoim babciom i dziadkom.

Dziękuję Wam bardzo za dzisiejszy dzień i życzę Wam miłego weekenduJ