W naszym przedszkolu „Dzień Dyni” obchodziliśmy 29 października. Wtedy to wśród dzieci ubranych na pomarańczowo, można było poczuć się jak na dyniowej grządce.

Misiaki poznały wielką różnorodność dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat oglądając prezentację multimedialną. Dowiedziały się, że dynia jest bardzo zdrowym warzywem, że można z niej przygotować wiele dań tj.: pieczywo, zupę, dżem, ciasto, babeczki, przetwory i soki. Dzieci  miały okazję przekonać się jak smakuje dżem dyniowy, które przygotowały dla nas panie kucharki. Następnie przystąpiliśmy do dyniowej dyskoteki oraz zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. Nasze Misiaki z dużym zapałem zabrały się również do pracy plastycznej. Powstały piękne „dyniowe” opaski na głowę.

Ten dzień przyniósł wiele niezapomnianych wrażeń, ciekawości, odkrywania i zabawy co widać na zdjęciach poniżej.