Podczas realizacji tematyki „Dbamy o swoje zdrowie”, dzieci poznały sposoby dbania o zdrowie: gimnastyka, ruch na świeżym powietrzu, zdrowa dieta, dbanie o czystość. Wiedzą, jakie przybory toaletowe są niezbędne do utrzymania higieny ciała. Potrafią samodzielnie myć ręce i twarz z przestrzeganiem kolejnych etapów tej czynności. Znają czynności lekarza, które prowadzą do przywrócenia zdrowia choremu. W sali urządziły „kącik lekarski” oraz kącik „Apteka”, w których organizowały zabawy tematyczne związane z pracą lekarza i pielęgniarki, wykorzystując zgromadzone akcesoria. Znają zasady dbania o higienę jamy ustnej oraz dowiedziały się jak prawidłowo korzystać ze szczoteczki do zębów, pasty i kubka. Wiedzą też, że duży wpływ na nasze zdrowie ma prawidłowe odżywianie się – zdrowe pokarmy, ograniczenie słodyczy. Przedszkolaki poznały instytucje oraz osoby, do których mogą zwrócić się w przypadku zagrożenia zdrowia lub życia, np. Pogotowie Ratunkowe. Starały się zapamiętać numer ratunkowy. Wiedzą, w jaki sposób poprosić o pomoc, np. gdy zgubią się na ulicy.