Który dinozaur miał najdłuższą szyję? Który był największym drapieżnikiem? Dlaczego dinozaury wyginęły? Na te i inne pytania próbowały znaleźć odpowiedź Tęczusie. Dzieci przyniosły z domu swoje dino – skarby ( figurki, maskotki, książeczki). Dowiedziały się gdzie i kiedy żyły, czym się żywiły oraz dlaczego wyginęły te prehistoryczne zwierzęta. Poznały nazwy różnych dinozaurów i próbowały je powtórzyć – co wcale nie było łatwe:). W sali zorganizowaliśmy również kącik ,,Dinozaury”, który sprawił wiele radości dzieciom. Dzieci dzielnie kroczyły śladami prehistorycznych gadów uczestnicząc w różnych zabawach ruchowych. Na podsumowanie tygodnia Tęczusie wybrały się do przedszkolnego kina na bajkę ,,Dobry dinozaur”.