Wiosna tuż, tuż…..Jogusie z niecierpliwością czekają na nadejście kalendarzowej wiosny. Potrafią nazwać aktualny okres w przyrodzie – przedwiośnie oraz aktualny miesiąc – marzec. Podczas zajęć w przedszkolu, zabaw ruchowych, zabaw dramowych, spacerów poznały pierwsze oznaki zbliżającej się wiosny – ocieplenie, roztopy, ciepły powiew wiatru, coraz dłuższe dni, pąki na drzewach i krzewach, bazie na wierzbie i leszczynie, przebiśniegi, krokusy, powroty ptaków – bociany. Tymczasem dzieci z zainteresowaniem uczestniczyły w założeniu wiosennej hodowli w kąciku przyrody. Codziennie obserwują zmiany w wyglądzie roślin i sadzą oraz sieją nowe rośliny. Pięknie prezentują się doniczki z kwiatami dostarczone przez rodziców. Dziękujemy! WIOSNO, WIOSNO WOŁAMY!