15 maj 2024r. obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Rodzin. Święto to zostało ustanowione przez Zgromadzenie Ogólne ONZ 20 września 1993 roku. Celem obchodów jest pogłębienie świadomości społeczeństw we wszystkich krajach na temat znaczenia rodziny, życia rodzinnego i związanych z tym codziennych wyzwań we współczesnym świecie. Ten dzień to także wspaniała okazja do przypomnienia sobie, jak ważna jest rodzina i podziękowanie za obecność swoim najbliższym – dzieciom, rodzicom, rodzeństwu, dziadkom. Rodzina jest kręgiem społecznym i osobistym, to w niej wychowują się i dorastają nasze dzieci, czerpiąc z niej wartości, wzorce zachowania i styl życia, który będą wyznawać w dorosłym życiu. Był to również dzień, w którym mogliśmy zadbać o wspólną aktywność ruchową i wykorzystać, np. rowery, hulajnogi, piłki, skakanki a także wykorzystać gry w planszówki, karty..