Święta tuż tuż, więc w naszej grupie nadszedł czas na pieczenie i dekorowanie świątecznych pierniczków. Najpierw dzieci poznały składniki i sposób wykonania ciasta, a następnie po dokładnym umyciu rąk dzieci ochoczo zabrały się do pracy. Z przygotowanego ciasta, wykrawały foremkami w świątecznych kształtach pyszne ciasteczka. Następnie pierniczki zostały upieczone. Wspaniały zapach unosił się w całym przedszkolu i wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Następnego dnia nastąpił ciąg dalszy wspaniałej zabawy. Dzieci zajęły się dekorowaniem upieczonych dzień wcześniej pierników. Przedszkolaki bardzo poważnie podeszły do tematu i z zaangażowaniem ozdabiały ciastka lukrami oraz różnymi posypkami. Piękne, własnoręcznie udekorowane smakołyki dzieci zabrały do domów, aby obdarować nimi swoich najbliższych.