W środę 5 kwietnia w naszym przedszkolu odbyło się uroczyste śniadanie wielkanocne. Na świątecznym stole nie mogło zabraknąć jajek (a nawet zajączków i kurczaczków z jajek), była szynka, pieczony schab, ćwikła z chrzanem, rolada szpinakowa z serkiem i łososiem, babka wielkanocna i mnóstwo babeczek nadziewanych kolorowymi pastami z dodatkiem jaj, awokado czy szczypiorku. Oczywiście były też owoce i warzywa. Na stole można było podziwiać stroiki zrobione przez dzieci, rzeżuchę wyhodowaną i pielęgnowaną przez Pandusie, stroiki z bukszpanu czy bukiety z tulipanów. Śniadanie zostało rozpoczęte życzeniami od Pani Dyrektor i wspólnym składaniem sobie życzeń świątecznych. Cały dzień miał wyjątkowy charakter: dzieci śpiewały piosenki świąteczne i bawiły się w zabawy związane z tradycjami wielkanocnymi.