Dnia 29 kwietnia 2024r. (poniedziałek) obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Tańca. Święto to zostało ustanowione w 1982 r. przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego będącego pod auspicjami UNESCO. Dzień obchodów 29 kwietnia wybrano na pamiątkę urodzin francuskiego tancerza i choreografa Jeana-Georges’a Noverre’a. Z tej okazji na całym świecie podejmowane są różnorodne działania taneczne lub związane z tańcem. Taniec to wspaniały sposób na dbanie o kondycję ruchową. Sprzyja podnoszeniu sprawności fizycznej, kształtuje estetykę, harmonię ruchów i poczucie rytmu. Taka aktywność ruchowa pomaga również przedszkolakom spożyć nadmiar nagromadzonej energii. W tym dniu Misiaki przyszły do przedszkola ubrane we własne „taneczne przebrania” i wesoło bawiły się przy dyskotekowych rytmach.