W minionych dniach (8-10 listopada 2021r.) realizowaliśmy działania w ramach tematyki kompleksowej „Mali patrioci”. Celem zajęć i aktywności było kształtowanie postawy patriotycznej oraz rozwijanie zainteresowania ojczyzną. Dzieci z grupy Gumisie uczestniczyły w zabawach, które pozwoliły na wzbogacenie wiedzy na temat własnego kraju oraz symboli narodowych.

„Flaga naszego kraju” – praca plastyczna.

„Podróż po mapie Polski” – zapoznanie z najważniejszymi miastami i elementami krajobrazu naszego kraju.

„Wiślanym szlakiem” – zabawy matematyczne w ruchu.

Dzień Kuchni Polskiej jest od ośmiu lat uzupełnieniem oficjalnych obchodów Narodowego Święta Niepodległości. Z tej okazji mieliśmy okazję ugościć w swojej sali wyjątkowych gości – Panie, które przygotowują pyszne posiłki dla naszych przedszkolaków każdego dnia.

„Orzeł biały” – zabawa rozwijająca umiejętność kodowania i dekodowania.

O symbolicznej godzinie 11:11 wszyscy przyjęli prawidłową postawę i zaśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”. W ten sposób włączyliśmy się w świętowanie kolejnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.