Dzień dobry ,,Puchatki” !

A to propozycje aktywności na dzisiaj.

Na początek zapraszam Was do zabawy ruchowej ,,Gimnastyka z warzywami”. Uważnie słuchajcie i wykonujcie ćwiczenia:)

źrodło:https://youtu.be/oD_4YBKMKFs

A teraz czas na gimnastykę ,,Buzi i języka”- czyli ćwiczenia logopedyczne, dzięki którym będziecie ładnie mówić.

,,Pojazdy”-  dokładne wymawianie naprzemienne samogłosek: e-o-e-o-e-o (naśladujemy karetkę pogotowia), i-o-i-o-i-o (zabawa w naśladowanie osiołka), e-u-e-u-e-u (naśladowanie straży pożarnej);

,,Kotek pije mleko”- oblizywanie ust językiem

,,Całuski”- głośne cmokanie, wargi ułożone w dzióbek

,,Zmęczony piesek”-wysuwanie języka daleko na brodę.

,,Koniki”- kląskanie

,,Papierowa kulka”-zwijamy kawałek papieru w kulkę, następnie dmuchamy na kulkę, aby ją przesunąć.

Dzisiaj zaproponuję Wam wykonanie z rodzicami sałatki owocowej.

Do wykonania sałatki potrzebne będą Wasze ulubione owoce, nóż plastikowy, łyżeczka, miód, sok z cytryny, deska do krojenia , miseczka i fartuszek.

A teraz zapraszam Was do łazienki- umyjcie dokładnie rączki. Tę czynność umili Wam piosenka ,,Mydło lubi zabawę” Posłuchajcie.

Fasolki – Mydło lubi zabawę 🛀Piosenki dla dzieci – YouTube

Pamiętajcie o umyciu owoców przed krojeniem. Poproście rodziców, aby Wam pomogli umyć i obrać owoce.

Włóżcie fartuszki.

Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas krojenia!!!!!!!!!!!

A teraz pokroicie owoce na małe kostki i włóżcie do miseczki. Następnie dokładnie wymieszajcie. Dołóżcie łyżeczkę miodu lub więcej (jak kto lubi) i wymieszajcie. Na koniec skropcie sałatkę kilkoma kroplami soku z cytryny i wymieszajcie. Sałatka gotowa. A teraz pięknie posprzątajcie:)

Smacznego:)