W tym dniu 6 – latki z grupy Gumisie przyszły do przedszkola ze swoimi pluszowymi przytulankami. Nauczycielka przywitała wszystkie dzieci i ich milusińskich przyjaciół. Dzieci miały misiowe akcesoria, przebrania, własnoręcznie przygotowane misie oraz maski misiowe. Po śniadaniu dzieci wykonały „Guzikowe misie” z guzików, wykazały się super kreatywnością i pomysłowością. Bawiły się w zabawy np. Co kryje misiowy brzuszek, „Co jedzą niedźwiadki”, „Ukryty miś”, „Ozdabiane misia”, „Układanie misiowych puzzli”, miały możliwość poczuć jak miś ma wielkie łapy i przenosiły w kubku plastikowym wodę dla misia. Wszystkim udało się wykonać bezbłędnie to zadanie zręcznościowe. Na koniec zaśpiewały misiowi sto lat. Był to bardzo miły dzień pełen niespodzianek.