29 października 2021 roku obchodziliśmy w naszym przedszkolu ,,Dzień Dyni”. Tego dnia dzieci z grupy ,,Puchatki” ubrane były na pomarańczowo, można było poczuć się ,jak na dyniowej grządce. Dzieci poznały wygląd różnorodnych dyń i wzbogaciły wiedzę na ich temat. Dzieci dowiedziały się, że dynia jest zdrowym warzywem i że można z niej przygotować wiele dań: zupy, dżemy, ciasto, przetwory. ,,Puchatki” miały okazję skosztować na śniadanie dżemu z dyni , a na obiad zupy dyniowej. Maluszki uczestniczyły w ,,dyniowych zabawach”: skok przez dynię, klasyfikowanie dyń według wielkości, układanie dyń od najmniejszej do największej. Dzieci wykonywały pracę plastyczną ,,dynia-lampion”. ,,Dzień Dyni” zakończyliśmy sesją zdjęciową.