W minionym tygodniu rozmawialiśmy o bezpieczeństwie. Uszatki poznały niektóre wybrane znaki drogowe. Rozmawialiśmy o tym, jaki mają kolor, kształt i symbol. Dowiedzieliśmy się, że przechodzimy przez jezdnię na przejściu dla pieszych – zebra, pasy. Wiemy także, że przed przejściem trzeba się rozejrzeć, na czerwonym świetle trzeba stać, a na zielonym można przejść przez ulicę. Rozmawialiśmy o tym, kim jest i co robi policjant, kim są pieszy i kierowcy. Przypomnieliśmy sobie, co znajduje się w mieście i nauczyliśmy się piosenki „Jadą samochody”. Rozpoznawaliśmy dźwięki różnych pojazdów. Uczyliśmy się także rozpoznawać kształt koła, podawać jego nazwę i określać, czy jest małe, czy duże. Być może w drodze do przedszkola lub w drodze powrotnej do domu dziecko zechce się pochwalić, czego się nauczyło – dobrze jest je do tego zachęcać.

Wyjście na skrzyżowanie

Lizak policyjny

Sygnalizator świetlny

Realizując działania związane z tematyką Bezpieczny Pieszy, mieliśmy okazję utrwalić nasze wiadomości dzięki wizycie Policjanta. Dzieci dowiedziały się, na czym polega Jego praca, zapoznały się z wyglądem munduru oraz z akcesoriami policjanta, których używa w swojej pracy. Policjant przypomniał dzieciom, w jakim miejscu i kiedy można przechodzić przez jezdnię. Nasze Uszatki były bardzo zaciekawione zawodem policjanta, chętnie zadawały i odpowiadały na pytania. Pan policjant był bardzo zdziwiony, że nasze uśmiechnięte bystrzaki to grupa trzylatków.

Spotkanie z Policjantem