#FindYourMOVE #NowWeMove #MOVEWeek #BeActive #MOVEWeekPoland #MOVEWeekPoland2024 @fundusz.pfron @NowWeMove

🎉Od 27 maja do 7 czerwca nasza placówka aktywnie uczestniczyła w trzynastej edycji Europejskiego Tygodnia Ruchu (MOVE Week Poland), stając się częścią wielkiego, międzynarodowego wydarzenia.  Dziękujemy wszystkim za aktywny udział!

Dzieci z Miejskiego Przedszkola nr 6 w Płocku wiedzą doskonale jak ważną rolę odgrywa sport w życiu człowieka. W trosce o prawidłowy rozwój i zdrowie przedszkolaków cała społeczność przedszkolna dołożyła wszelkich starań by ten czas podopieczni spędzili jak najbardziej aktywnie korzystając z najróżniejszych form aktywności. Nieodłącznym elementem zdrowego stylu życia jest ruch, i w naszym przedszkolu już od samego rana staramy się organizować różne zabawy ruchowe, ćwiczenia poranne czy gimnastyczne wykorzystując do tego przeróżne sprzęty sportowe. Nasi wychowankowie bardzo lubią aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, biorąc udział w zabawach z wykorzystaniem sprzętu sportowego, uczestnicząc w zabawach zorganizowanych oraz spacerując. W trakcie trwania Europejskiego Tygodnia Ruchu, dzieci uczestniczyły w w zawodach sportowych – grupowych, międzygrupowych oraz między przedszkolnych; aktywnie spędzały każdy dzień wykorzystując do tego dostępny sprzęt sportowy zarówno w sali jak i na świeżym powietrzu; korzystały z siłowni pod chmurką; aktywnie spędziły Dzień Dziecka.

Zobaczcie sami jak świetnie bawiły się przedszkolaki 🙂