By przekonać się, jak wygląda niezwykle trudna praca strażaka dzieci z grupy Tęczusie wybrały się na wycieczkę do jednostki Straży Pożarnej.Celem wycieczki  było:  zapoznanie z pracą strażaka,
wzbogacenie wiedzy przedszkolaków na temat bezpiecznego zachowania się w domu i w przedszkolu,
uświadomienie dzieciom przyczyn powstawania pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia, przekazanie wiedzy jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.
W trakcie  spotkania  panowie strażacy zaprezentowali dzieciom  sprzęt pożarniczy stanowiący wyposażenie jednostki Straży Pożarnej. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem wysłuchały  opowieści o trudnej, odpowiedzialnej i niebezpiecznej pracy strażaka, utrwaliły telefonu do Straży Pożarnej – 998 i numer alarmowy – 112. Życzymy wszystkim strażakom , by służba drugiemu człowiekowi była zawsze źródłem osobistej satysfakcji i społecznego uznania.