Wielkanocny czas – dzień 6

Kochane Pandusie!

Witam po świętach! Mam nadzieję, że czas świąteczny minął wam w radosnej, rodzinnej atmosferze. Dziękuję wszystkim rodzicom, którzy przesłali zdjęcia wielkanocne. Na wielu zdjęciach widziałam wasze jajka wielkanocne. Możecie być z siebie dumni, prace były bardzo kolorowe i widać ile czasu musieliście na nie poświęcić. Miło było was znowu widzieć.

Dzisiaj chcę wam pokazać historyjkę obrazkową „Od jaja do kury”.

Wiecie, że kurczak jest jednym z symboli wielkanocnych. Kurczaczki wykluwają się z jajek, na których siedzi mama kura i ogrzewa je swoim ciałem. Przyjrzyjcie się kolejnym etapom powstawania małych kurczaczków. Zainteresowanych zapraszam do odwiedzenia na Instagramie profilu „jaklubimy”. Jest to profil rodziny zajmującej się hodowlą kur. W relacjach wyróżnionych jest kilka poświęconych kluciu kurczątek. Miłego oglądania.

Spróbujcie narysować kurczątko. brzuszek, łebek, skrzydełka, ogonek, dzióbek, oczko i 2 nóżki.

A to mój kurczaczek

Na koniec zastanówcie się, czy znacie jakieś inne zwierzęta wykluwające się z jajek?

Życzę Wam zdrówka, uśmiechu! Do zobaczenia jutro!