Wielkanocny czas – dzień 5

Kochane Pandusie!

Jak wasze przygotowania do świąt? Czy rzeżucha wykiełkowała? Czy ozdoby wielkanocne ustawione? Czy zrobiliście porządki w swoim pokoju? Macie coraz mniej czasu – święta już za 2 dni.

Dzisiaj proponuję wam wykonanie kurczątka techniką origami. Potrzebne materiały: papier kolorowy (żółty, czerwony, zielony), nożyczki, czarny flamaster.

Instrukcja wykonania pracy plastycznej.

  • Wycinanie z żółtego papieru po liniach narysowanych przez rodziców lub starsze rodzeństwo trzech kół o średnicy: 8 cm, 5 cm, 3 cm (brzuszek, skrzydełko głowa), dwóch kół o średnicy 2 cm (ogonek) oraz z czerwonego papieru – czterech kół o średnicy 2 cm (łapki i dziobek).
  • Składanie kół na pół (oprócz koła o średnicy 3 cm – z którego będzie głowa).
  • Przyklejanie na kolorowej kartce poszczególnych elementów (przyklejanie tylko tej połowy koła, która przylega do papieru)
  • Najpierw brzuszek – powstały ze złożenia koła o średnicy 8 cm; z lewej strony u góry, przyklejenie głowy – całego koła o średnicy 3 cm; pośrodku głowy przyklejenie dziobka – utworzonego z dwóch złożonych czerwonych kółek  o średnicy2 cm, przyklejonych obok siebie na kształt dzioba.
  • Pośrodku brzuszka przyklejenie skrzydełka – powstałego ze złożonego żółtego  koła o średnicy 5 cm; po przeciwnej stronie głowy przyklejenie ogonka powstałego ze złożenia dwóch żółtych kół o średnicy 2 cm, przyklejonych obok siebie; przyklejenie łapek powstałych ze złożenia dwóch czerwonych kół o średnicy 2 cm u dołu brzuszka.
  • Pod kurczątkiem przyklejenie paska zielonego papieru kolorowego ponacinanego w paseczki – trawy.
  • Narysowanie kurczaczkowi czarnym flamastrem oczka pośrodku głowy.

5-latki pracują sami, 4-latkom mogą pomóc rodzice.

Czekam na efekty waszych prac i zdjęcia na stronie „Pandusie”

Wiem, że w święta rodzice będą mieli więcej czasu wolnego. W związku  z tym zapraszam do podzielenia się z wszystkimi zdjęciem koszyczka wielkanocnego i zamieszczenie zdjęcia na stronie „Pandusie”

Życzę Wam zdrówka, uśmiechu! Do zobaczenia po świętach!!!