Wielkanocny czas – dzień 3

Kochane Pandusie!

Dzisiaj zapraszam na zabawy matematyczne. Przygotujcie sobie dowolne liczmany np. (kolorowe nakrętki z butelek, kolorowe guziki, kolorowe klocki np. lego, kolorowe jajeczka) w 7 kolorach (1 zielony, 2 żółte, 3 niebieskie, 4 czerwone, 5 fioletowych, 6 czarnych, 7 pomarańczowych). Kolory możecie wybrać dowolne. Następnie zmieszajcie wszystkie liczmany, potem podzielcie je na oddzielne gromadki według kolorów. Przeliczcie w każdej gromadce ile jest elementów. Ułóżcie liczmany w kolejności wzrastającej czyli od najmniejszej liczby elementów do największej liczby elementów.

Dzieci 4-letnie przygotowują liczmany w 4 kolorach (1 zielony, 2 żółte, 3 niebieskie, 4 czerwone) i dalej postępują według instrukcji dla 5-latków.

O

OO

OOO

OOOO

OOOOO

OOOOOO

OOOOOOO

Chętne dzieci 5-letnie mogą w każdym rzędzie określić liczbę elementów za pomocą odpowiedniej cyfry

O                           1

OO                        2

OOO                     3

OOOO                  4

OOOOO               5

OOOOOO            6

OOOOOOO         7

Na koniec posłuchajcie piosenki „Święta – biją dzwony”.  Mam nadzieję, że piosenka wprowadzi was w wesoły nastrój i wywoła uśmiech.

Życzę Wam zdrówka, uśmiechu! Do zobaczenia jutro!