Witam we wtorkowy ranek – przed nami działania artystyczne. Na początku naszych zajęć obejrzyjcie historię papieru pt.

Dzisiaj będziemy wykonywać miotełki z gazet., ale najpierw chciałabym zapoznać was z procesem powstawania papieru. Popatrzcie na zestaw ilustracji „Jak powstaje papier?”

Źródło: https://www.google.com/search?q=jak+powstaje+papier&hl=pl&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=2ahUKEwiJyK_1_fbvAhUuxosKHQxZC7YQ_AUoAnoECAEQBA&biw

Do wykonania miotełki będzie nam potrzebne:

– gazeta, kolorowa ulotka lub biała kartka papieru

-nożyczki

-przezroczysta taśma lub kawałek sznurka, nitki lub wstążeczki do wyboru

-klej

Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas pracy z nożyczkami.

A więc, zaczynamy: z szerszej strony kartki nacinamy paski w różnych szerokościach uważając aby nie dojechać do brzegu i nie przeciąć, ale gdyby się tak stało to nie ma tragedii nacinamy dalej i dokładamy. Następnie –  jeżeli jest to biała kartka możemy poprzyklejać z kolorowej ulotki różne elementy na biały karton tworząc w ten sposób kolorową miotełkę. Gdy już stworzyliśmy kompozycję zbieramy w tak zwany bukiet z tej strony z której papier nie był nacinany. Następnie związujemy lub sklejamy tak aby się nie popsuła i już miotełka jest gotowa do sprzątania.

Teraz mając gotowe miotełki możecie je przetestować czy sprzątną kurz z szafki lub innego mebla w waszym domu.

Uszatki teraz powtórzymy określenia dotyczące położenia przedmiotów w przestrzeni. Do tej zabawy potrzebne będzie krzesło i miotełka. Usiądźcie przed krzesłem i wykonujcie czynności o których mówi Wam mama lub tata np. połóż swoją miotełkę pod krzesłem, przed, obok, za, na, nad.

A teraz zapraszam do zabawy ruchowej „Skacz przez kałużę”. Na podłodze kładziemy kartki z gazety porwanej na strony w taki sposób aby dziecko mogło przez nią skakać.  Jedna strona to kałuża, którą przeskakuje  obunóż lub na zmianę raz jedną nogą a raz drugą.

A teraz zapraszam was do obejrzenia filmiku jak to w dzisiejszych czasach jest produkowany papier „Od drzewa do papieru”

Źródło: https://www.youtube.com/watch?v=xdfpRSZVgFI&list=PLlik-iIxg2dzkxWEY9gTosZVutfXyQzla&index=2

Dziękuję za udział w zajęciu i zapraszam na kolejny dzień  😊