Jak co roku w naszym przedszkolu 22marca  obchodzony jest Światowy Dzień Wody, w tym roku dołączyliśmy do wspólnej akcji PAH (Polska Akcja Humanitarna) i razem celebrowaliśmy ten wyjątkowy dzień. Dzieci przyszły ubrane na niebiesko. Na początku obejrzeliśmy film edukacyjny ,,Woda nie tylko w kranie” oraz ,,Oszczędzanie wody to za mało”. Rozmawialiśmy o tym, że na świecie są takie miejsca, w których ludzie nie mają dostępu do wody, nie mogą nawet umyć rąk. Zastanowiliśmy się, jak możemy oszczędzać wodę w domu, np. podczas kąpieli czy mycia zębów. Dzieci dowiedziały się również, że oprócz tego, że woda potrzebna jest ludziom, zwierzętom i roślinom do życia, jej ogromne ilości wykorzystywane są do produkcji żywności, ubrań i wielu różnych przedmiotów.

Po tak ogromnej dawce informacji na temat wody, postanowiliśmy sprawdzić jej właściwości – dzieci rozpuszczały różne substancje obserwując efekt czy wszystko można rozpuścić w wodzie. Eksperymenty wodne sprawiły dzieciom dużo radości. Na zakończenie Tęczusie w grupach wykonały prace plastyczną ,,Kropelka”, wykonały wodny taniec, ruchem naśladowały wodę różnego pochodzenia oraz stworzyły plakat ,,Woda wokół nas”.

Brawo Tęczusie 😉