Dzień dobry Puchatki!

To ostatnie nasze spotkanie przed Świętami. Dzisiaj zapraszam Was do aktywności plastycznej. Na dobry początek zapraszam Was do wspólnej zabawy przy piosence-pokazywance ,,Pada, pada, deszczyk pada…”

,,Pada, pada ,

deszczyk pada,

wieje, wieje wiatr .

Pada, pada,

deszczyk pada,

wieje, wieje wiatr.

Błyskawica, grzmot,

Błyskawica, grzmot.

Słońce i piękna tęcza.

Czy pamiętacie naszą piosenkę pt. ,,Pisanki, pisanki, jajka malowane”. Proszę, posłuchajcie jej jeszcze raz .

Pisanki, pisanki – piosenka dla dzieci – YouTube

Czy wiecie, co to jest pisanka?

Jakie wzorki miały pisanki w piosence?

Czy wiecie, jakie zwierzątka znoszą jaja?

Kto z Was wie, co znajduje się w środku jajka? Jeśli Wasi Rodzice mają chwilkę wolnego czasu:) to zapraszam do wspólnego eksperymentowania z jajkiem.

,,Sztuczki z jajkiem”-Pewien mądry uczony o imieniu Arystoteles zastanawiał się, co było pierwsze-jajko czy kura? Do tej pory uczeni nie znaleźli na to pytanie odpowiedzi. Za to wielu z nich przeprowadziło eksperymenty z jajkiem. Dziś spróbujemy powtórzyć kilka z nich:) Eksperyment 1: Jak wlać surowe jajko do plastikowej butelki? Potrzebny talerzyk, jajko surowe bez skorupki i butelka plastikowa. Proszę, włożyć żółtko do butelki plastikowe, tak aby się nie rozlało 🙂 Pomoc: Ściskamy butelkę plastikową i przykładamy delikatnie wlot butelki do żółtka, następnie rozluźniamy uciski przekręcić butelkę, aby żółtko opadło na dno butelki. Eksperyment 2: ,,Kręcimy jajkiem, jak bączkiem” Potrzebne: jajko surowe i jajko ugotowane. Zakręćcie jednym i drugim jajkiem na stole, jak bączkiem 🙂 Które jajko kręci się szybciej? Oznaczcie je flamastrem. A następnie rozbijcie 🙂 Czy znacie już odpowiedź?

Życzę wesołej zabawy:)

Dzisiaj zapraszam Was do wykonania wielkanocnej pisanki. Poproście rodziców, aby ugotowali Wam jedno jajko na twardo. Kiedy jajko ostygnie narysujcie na nim mazakami kolorowe wzorki. I już pisanka gotowa 🙂

Drodzy Rodzice i Kochane Dzieciaczki!

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych

życzę Państwu i Wam moje kochane Puchatki

dużo zdrowia oraz radosnych i miłych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.

Serdecznie pozdrawiam Sylwia Szałecka 🙂