Witajcie drogie Misiaczki

Na początek dzisiejszego dnia mamy dla Was kilka zagadek dotyczących przyborów toaletowych.  Spróbujcie odgadnąć.

  1. Służy do picia, służy do mycia                                                                                                                 Bez niej nie byłoby na Ziemi życia. (woda)
  • Przyjemnie pachnie, ładnie się pieni A brudne rączki w czyste zamieni. (mydło)
  • Często jest biała i siedzi w tubie, Zęby czyścić nią bardzo lubię. (pasta do zębów)
  • Duży lub mały, jest w każdej łazience Kiedy skończysz mycie, wycierasz nim ręce. (ręcznik)
  • Bywa w ramach lub bez ramy, Często w nim się przeglądamy. Ono zawsze powie ci szczerze Czy wyglądasz jak należy. (lustro)
  • Biały obłoczek w kieszeni mieszka, Nos wyciera i nazywa się … (chusteczka).

W jakim pomieszczeniu, w domu znajdują się przedmioty przedstawione w zagadkach? Mamy dla Was propozycję, wejdźcie do swojej łazienki i zobaczcie, jakie jeszcze inne przybory i produkty higieniczne tam się znajdują? Jest ich na pewno bardzo dużo, wykorzystujemy je do kąpieli, mycia i czesania włosów, higieny ciała i paznokci itp. Jeśli nie wiecie do czego są przeznaczone niektóre z nich,  zapytajcie rodziców.

Zróbcie proste ćwiczenia swojej buzi: powtarzajcie odgłosy, które kojarzą nam się z czynnościami wykonywanymi podczas mycia: szuru – buru, chlastu -plastu, kap -kap, plum – plum. Naśladujcie szum suszarki: sz -sz -sz, a teraz policzcie sobie zęby dotykając czubkiem języka każdego ząbka na górze i na dole. Brawo!

Teraz propozycja pracy plastycznej na dzisiaj. Jest to ozdobienie przyborów do mycia zębów lub projekt ręcznika wykonane dowolną techniką. Pamiętajcie, że są to przybory użytku osobistego, czyli każdy członek rodziny ma je przeznaczone tylko dla siebie. Możecie użyć plasteliny, kredek, farb lub wykonać wydzierankę z kolorowego papieru. Wszyscy lubimy otaczać się ładnymi, estetycznymi przedmiotami, dlatego postarajcie się, aby wykonane przez Was przybory toaletowe zachęcały swoim wyglądem do korzystania z nich. Tutaj są wzory, ale nie musicie z nich korzystać. Możecie samodzielnie narysować kubek i szczotkę lub ręcznik. Możecie też wyciąć te kształty z papieru i ozdabiać.

Może miło będzie się pracowało przy piosence:

Nie zapominajmy o ruchu. Dzisiejsza propozycja to koło fortuny z ćwiczeniami gimnastycznymi do wykonania. Zakręćcie kołem, a rodziców poproście o przeczytanie, jakie ćwiczenie wypadło Wam wykonać. Miłej zabawy.

Jeszcze jeden pomysł na dzisiejszy dzień –  na pewno uwielbiacie bańki mydlane. Jeśli nie macie w domu gotowych,  można je zrobić samodzielnie mieszając wodę z płynem do mycia naczyń i szczyptą cukru (lub cukru pudru). Trzeba użyć słomki i dmuchać. Pobawcie się nie tylko w puszczanie, ale i łapanie baniek rękami.

Jeszcze kilka propozycji dla niestrudzonych Misiaków:

Zapowiada się pogodny dzień, koniecznie idźcie na spacer na rower, albo na hulajnogę. A może poćwiczycie skakanie przez skakankę! 😊 Trzymajcie się zdrowo!