Dzień dobry Puchatki!

Dzisiaj zapraszam Was do aktywności plastycznej. Na dobry początek zapraszam  do wspólnej zabawy z wierszykiem, który dobrze znacie ,,Gimnastyka”. (powtarzamy wierszyk i pokazujemy)

Gimnastyka ważna sprawa.

Dla nas wszystkich, to zabawa.

Ręce w górę, w przód i w bok.

Skłon do przodu w górę skok.

Głowa, ramiona, kolana, pięty.

Kolana, pięty, kolana, pięty.

Głowa, ramiona, kolana, pięty.

Oczy, uszy, usta, nos.

Do wspólnej zabawy zapraszamy również Rodziców :)

Czy już Wszyscy mają świetne humory?

Zobacz obraz źródłowy

Czy pamiętacie, jak wygląda koszyczek wielkanocny?

Co powinno się w nim znajdować?

Czy wiecie, że jajka pomalowane na jeden kolor to kraszanki, a jajka pomalowane we wzorki to pisanki?

Zobacz obraz źródłowy  pisanki  Zobacz obraz źródłowy kraszanki

Dzisiaj zapraszam Was do wykonania koszyczka wielkanocnego z plasteliny :) Do rączki bierzemy brązową plastelinę. Dobrze ją ugniatamy. Dzięki Waszym ciepłym rączkom plastelina będzie elastyczna i plastyczna. Następnie toczymy kulkę. Kiedy kulka będzie gotowa, kciukiem ugniatamy w niej dołek i już mamy koszyczek. Następnie z plasteliny w różnych kolorach robimy małe kuleczki czyli kraszanki ( tą samą techniką, co koszyczek ). Gotowe jajeczka umieszczamy w koszyczku. Chętne dzieci zapraszam do wykonania uchwytu . Z brązowej plasteliny robimy robaczka-wałeczek, toczymy plastelinę na stole, jak mama ciasto na kluski :) I już gotowe:) Wałeczek łączymy z dwóch stron z koszyczkiem. Zaproście do wspólnej zabawy Rodziców.

Na zakończenie zapraszam wszystkie Puchatki i ich Rodziców do wysłuchania piosenki pt. ,,Pisanki, kraszanki, skarby wielkanocne”

Życzę miłego dnia :)

Pozdrawiam