Dnia 10 marca 2022r. w naszym przedszkolu, w ramach Programu przedszkole promujące zdrowie, obchodziliśmy Dzień kuchni lubelskiej. Dzieci poznały nazwy oraz smaki niektórych potraw charakterystycznych dla regionu lubelskiego, np. forszmak czyli gulasz z różnych wędlin i mięsa kurczaka oraz warzyw, cebularz – chrupiący placek, miód gryczany. Jogusie dowiedziały się, że w okolicach Lublina uprawia się różne odmiany jabłek, np. antonówka, papierówka i sporządza się z nich naturalne soki, ale też lokalne przysmaki, jak szarlotka józefówka. Doskonałą pamiątką kulinarną z podróży na lubelszczyznę stanowi wypiek maślany- kogut, który związany jest z legendą o nękającym miasto diable, którego przechytrzył dzielny ptak. Przedszkolaki próbowały również zatańczyć Taniec niedźwiedzia – tak został nazwany sposób tańczenia oberka przez mieszkańców okolic Zamościa i Hrubieszowa. Tańczono go tutaj w sposób mało ekspresyjny, ociężały, powolny – stąd nazwa.