Drogie Jogusie,

Razem z Rodzicami przeczytajcie tekst „To co naprawdę ważne”:

Spróbujcie odpowiedzieć na pytania:

Gdzie w sobotę poszedł Piotruś ze swoimi rodzicami?

W sobotę Piotruś ze swoimi rodzicami poszedł na wielkanocny kiermasz.

Co Piotruś chciał kupić na kiermaszu?

Piotruś chciał kupić koszyczek wielkanocny. Chciał udekorować go pisankami, koronkowymi serwetkami, wiązką bukszpanu, słodką babką i cukrowym barankiem.

Dlaczego chłopiec się zgubił i jak się wtedy czuł?

Chłopiec zgubił się, bo skupił się na kupnie baranka i nie pilnował się rodziców. Przestraszył się, gdy zorientował się, że nie ma przy nim mamy. Serce zaczęło mu bić mocniej, a do oczu napłynęły łzy.

Jak wy zachowalibyście się w podobnej sytuacji?

Na pewno bylibyście przestraszeni tak jak Piotruś. Pamiętajcie! W razie takiej sytuacji pozostańcie w łatwo widocznym miejscu, dokładnie tam gdzie ostatni raz widzieliście swoich rodziców, gdzie zdaliście sobie sprawę, że się zgubiliście. O pomoc powinniście poprosić osobę z dzieckiem, jakąś rodzinę albo dziadków z dziećmi. Jeśli nie ma w pobliżu takich osób należy zapytać o pomoc samotną kobietę, bądź pracownika służb miejskich: policjanta, strażaka, strażnika miejskiego. Przekażcie im następujące informacje: – że się zgubiliście, – podajcie imię i nazwisko swoje oraz rodziców, – podajcie swój adres zamieszkania (dlatego tak ważne jest abyście go znali na pamięć).

Kto pomógł Piotrusiowi?

Piotrusiowi pomogła starsza pani – Helena.

Co zrobili rodzice po odnalezieniu chłopca?

Rodzice uściskali chłopca i podziękowali pani Helenie za opiekę.

W jaki sposób odwdzięczyli się pani Helenie?

Rodzice Piotrusia odprowadzili panią Helenę do domu i zaprosili na wielkanocne śniadanie.

Dlaczego pani Helena nie spędziła świąt ze swoją rodziną?

Rodzina Pani Heleny była zapracowana i nie mogła jej odwiedzić w święta.

Jak myślicie, co jest najważniejsze podczas świąt?

Święta Wielkanocne są najważniejszym świętem chrześcijańskim (o ich istocie będziemy jeszcze bliżej rozmawiać w starszych grupach). Teraz zapamiętajcie, że ważne jest by w tym okresie być ze swoją rodziną razem, nareszcie bez pośpiechu. Święta to wspaniała okazja by pokazać swoim bliskim jak bardzo ich kochamy 🙂 Możecie zrobić to poprzez gesty dające radość. Pokażcie bliskim, jak są dla Was ważni. Zaangażujcie się w przygotowania przedświąteczne, możecie np. posprzątać jakąś szufladę z zabawkami, pomóc przygotować pisanki i wielkanocny koszyczek, pomóc mamie przygotowywać potrawy w kuchni, zaopiekować się młodszym rodzeństwem. Jeżeli skończą Wam się pomysły, to zapytajcie wprost jak możecie pomóc…albo po prostu narysujcie świąteczny obrazek dla rodziny, bądźcie mili i posłuszni 🙂 🙂 🙂 A w same święta jak najwięcej czasu spędźcie z rodzicami!…na wspólnych rozmowach, zabawach, spacerach. Pokażcie jak bardzo kochacie swoich najbliższych 🙂

Kartki świąteczne wielkanocne do wysłania. E-kartki wielkanocne na SMS,  FACEBOOK, MAIL. Najpiękniejsze wielkanocne kartki i życzenia | Kurier  Poranny