W okresie styczeń 2019r. – luty 2019r. w naszym przedszkolu realizowano kolejną, XXV akcję Akademii Zdrowego Przedszkolaka „Podróż do Eko – krainy ”. Podczas realizacji akcji, przedszkolaki utrwalały wygląd Piramidy Żywienia i Aktywności Fizycznej. Zwracały uwagę na jakość jedzenia i to, jak ważne jest jego pochodzenie. Dowiedziały się, że jedzenie wartościowe to naturalne produkty, że należy wystrzegać się pożywienia przetworzonego, w którym są stosowane konserwanty, barwniki i inne chemiczne niezdrowe dodatki. Dzieci poznały różnice między żywnością zdrową a żywnością ekologiczną. Przedszkolaki poznały również różne aktywności zimowe i były zachęcane do regularnego ich uprawiania. Za realizację w/w akcji przedszkole otrzymało Certyfikat od Akademii Zdrowego Przedszkolaka.

DSCF9833DSCF9830

DSCF9835DSCF9836

 

Powrót do aktualności
rysunek


Archiwum

rysunek