6_icon

Witajcie Misiaczki

Dzisiaj proponujemy kilka zabaw matematycznych. Pożyczcie od mamy spinacze do bielizny i talerzyk plastikowy, patyk lub coś do czego można przypinać spinacze.

1)Przypnijcie 5 spinaczy – dokładnie przeliczcie i  dołóżcie jeszcze 1. Ile macie teraz spinaczy?  – 6

2) Przypnijcie 7 spinaczy – przeliczcie i dołóżcie jeszcze 1. Ile macie razem? – 8

Możecie tak się bawić wykonując działania podane przez rodziców, albo samodzielnie wymyślać sobie działania. Jeśli nie macie spinaczy do bielizny, użyjcie klocków, kredek lub innych przyborów.

MATCHING CLOTHESPINS 👯‍♀️ Clothespins are a great tool for working fine motor skills and building finger strength, which is critical for… Możecie zabawić się jeszcze inaczej, np. przypinać spinacze czy układać klocki wg ustalonego, powtarzającego się rytmu: czerwony, czerwony, biały, niebieski i powtarzamy układ kilkakrotnie. Możemy jeszcze utrwalić sobie lewą i prawą stronę ciała: przypnijcie sobie spinacz do lewego ramienia, drugi do prawej nogi, kolejny przy lewym kolanie itd. (według instrukcji rodziców). Może być jeszcze trudniej – przypnijcie spinacz mamie lub tacie – do prawej ręki mamy, do lewej nogi mamy itd. Bardzo prosimy – przypinajcie do ubrań, nie do skóry bo może uszczypnąć!

Poćwiczcie też kierunki: w lewo, w prawo, w górę, w dół : kierunki w lewo w prawo Jeśli nie możecie wydrukować karty, weźcie kochani kartkę i dwa kolory mazaka albo kredki i ustalcie, który kolor rysuje strzałki w lewą, a który w prawą stronę , następnie rysujcie z zachowaniem ustalonej przez siebie zasady.

Dla chętnych coś jeszcze: figury

Teraz trochę muzyki i ruchu:

Pozdrawiamy:)

Powrót do aktualności
rysunek


Archiwum

rysunek