Dzień dobry Puchatki! To nasze ostatnie spotkanie w tym tygodniu. Na dobry początek zapraszam Was do wspólnej zabawy przy muzyce:)Śpiewające Brzdące – A ram sam sam – Piosenki dla dzieci 😜😂😆 – YouTube

Dzisiaj zaproponuję Wam zabawę  pt. ,,Czarodziejski woreczek”. Zabawa polega na odgadywaniu przedmiotów tylko za pomocą dotyku. Do zabawy potrzebujemy: dwie torby z materiału tekstylnego, jeżeli nie mamy, mogą to być poszewki  na poduszki oraz różne przedmioty codziennego użytku, zabawki…Do jednego ,,woreczka” przedmioty wkładają rodzice, do drugiego dziecko (nie podglądamy!!!!) 🙂 . Następnie wymieniamy się ,,woreczkami”. Zadaniem dziecka jest rozpoznanie za pomocą dotyku przedmiotów znajdujących się w ,,woreczku” przygotowanym przez rodziców, a rodzice rozpoznają za pomocą dotyku przedmioty przygotowane przez dziecko.,,

Puchatki, uważnie posłuchajcie wiersza ,,Przedszkolak czyścioszek” (autor: B. Forma) i spróbujcie odpowiedzieć na pytania .

,,Przedszkolaczek czyścioszek”

Każdy o swój wygląd

zawsze dbać powinien.

Umyte mieć ręce,

buzię oraz szyję.

Włosy uczesane

i wypraną bluzeczkę,

zmienić także spodnie,

gdy są plamy tłuste.

Czyściutki, pachnący,

zawsze wykąpany,

to właśnie przedszkolak.

którego my znamy.

W jaki sposób powinien dbać o swój wygląd przedszkolak?

Jakich przyborów toaletowych powinien używać?

Puchatki, lepiej być czystym czy brudnym? Dlaczego?

Na zakończenie naszego spotkania zapraszam Was do wykonania pracy plastycznej. Dzisiaj malujemy farbami na dowolny temat :).

Pozdrawiam