Witamy drogie Misiaczki po świętach. Mamy nadzieję, że spędziliście miło ten czas. W tym tygodniu rozpoczynamy tematykę „Jak dbać o zdrowie i kondycję”. Będziemy przypominać sobie zasady, które sprzyjają zachowaniu zdrowia. Na początek posłuchajcie przygody dobrze Wam znanego wróbelka Elemelka:

Jeśli uważnie słuchaliście opowiadania, to na pewno potraficie odpowiedzieć na pytania:

Jakie objawy choroby miał Elemelek?

Kto i w jaki sposób doradzał Elemelkowi w sprawach leczenia?

Co oprócz lekarstw pomogło Elemelkowi lepiej się poczuć?

Tutaj znajdziecie obrazki dotyczące opowiadania o chorującym Elemelku, postarajcie się opowiedzieć w kilku zdaniach całą tę historię. Pamiętacie jak uczyliśmy się ładnie zaczynać opowiadanie? Użyjcie na początku zwrotu, np. Pewnego dnia …..

Co według Ciebie należy robić, aby być zdrowym i sprawnym?

Przypomnijcie sobie jak nazywają się zawody, które wykonują ludzie pracujący dla naszego zdrowia? (lekarz, pielęgniarka).

Czy wiecie jak nazywa się lekarz -specjalista zajmujący się leczeniem dzieci? – To pediatra.

Zwróćcie uwagę na to, jak ważna i ciężka jest praca medyków. Szczególnie dzisiaj, kiedy szaleje pandemia koronawirusa i bardzo wiele osób jest chorych.

Dbajcie o siebie, szczególnie zwróćcie uwagę na zachowanie higieny i częste mycie rąk. Żeby przekonać się jak bardzo to jest ważne i jak działa mydło na zarazki zbierające się na naszych rękach, spróbujcie pod kontrolą rodziców wykonać doświadczenie. Potrzebne będą: miska, woda, pieprz i mydło.

javascript:void(0)

Bardzo ważne dla naszego zdrowia są: ruch, gimnastyka, uprawianie sportów i pobyt na świeżym powietrzu.

Zachęcam Was teraz do wykonania kilku prostych ćwiczeń. Elemelek poruszał skrzydłami – spróbujcie naśladować taki ruch rękami, teraz zataczajcie duże koła rękami do przodu, a po chwili do tyłu. Zataczajcie również koła naprzemiennie: raz prawą, raz lewą ręką. Zróbcie kilka podskoków i przysiadów. Brawo 😊

Dla chętnych dzieci proponujemy zabawy z literą ł, Ł – spróbujcie znaleźć kilka wyrazów zaczynających się na ł (np. łódka. łapa, łata, łopata, łabędź). Zobaczcie jak ona wygląda i jak należy ją pisać.

źródło: eduzabawy.com
Użyj STRZAŁEK na KLAWIATURZE do przełączania zdjeć
żródło: chomikuj.pl

Osoby, które mają karty pracy w domu mogą wykonać ćwiczenia na str. 62 i str. 65.

Dla chętnych:

We wtorki wykonujemy zazwyczaj jakąś pracę plastyczną. Wyjmijcie zatem kredki, mazaki lub pastele i narysujcie obrazek dotyczący swoich doświadczeń dotyczących zdrowia, np. wizytę u lekarza, albo w aptece.

Miłego dnia 😊❤